Amfiteátr za Pokladem začne opět sloužit veřejnosti

Přípravy na znovu zprovoznění porubského amfiteátru za Domem kultury Poklad finišují. Foto: MOb Poruba – Martin Otipka

Základní kámen pod výstavbu porubského Kulturního domu Poklad byl položen 13. července 1958, takže 60. výročí této události oslaví tento kulturní stánek probíhající rekonstrukcí. Jinak je to ale s amfiteátrem Amfi za Pokladem, který vznikl před 50 lety. Ten byl vyčištěn od náletových dřevin, upraven a po dokončení oprav laviček, osvětlení a elektrického vedení by měl už po dlouhých 22 letech (naposledy se v Amfi promítalo v roce 1996) co nevidět opět fungovat jako letní kino a také místo pro venkovní divadelní představení či koncerty.

První akce v areálu s kapacitou 1500 míst by se měla uskutečnit už 31 května, kdy by se měl na obřím plátně o rozměrech 18 krát 6 metrů promítat snímek Woodyho Allena Annie Hall jako „ochutnávka” mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko. Jako letní kino pak začne areál sloužit naplno během července a srpna. Na základě hlasování občanů, které se uskutečnilo na webu i facebookovém profilu městského obvodu Poruba od 1. do 14. května, se bude v amfiteátru Amfi například promítat 25. července od 21.30 hod. česká kultOFFka Na samotě u lesa.

Jak informovala jednatelka společnosti Akord & Poklad, která od 1. ledna 2018 zajišťuje provoz obou těchto kulturních stánků, výroční oslavy jsou naplánovány na 3. srpna, kdy si amfiteátr připomene 50 let své existence. Promítat by se mohl film Černý tulipán s Alainem Delonem v hlavní roli, který zde viděli první diváci právě před těmi padesáti lety. Na konci srpna by se pak v areálu měl podle současných plánů uskutečnit programový cyklus pracovně nazvaný Amfi-fest.  V jeho rámci by se měl ve středu 29. srpna uskutečnit v amfiteátru koncert, ve čtvrtek 30. srpna divadelní představení pražského Divadla bez zábradlí Jistě, pane premiére!, a konečně v pátek 31. srpna se představí divadlo Radka Brzobohatého s hrou Parfém v podezření.

„Pomoci s úpravou a úklidem amfiteátru může v sobotu 26. května i veřejnost. Podrobnosti naleznete na facebooku DK Poklad a Ostrava Kamera Oko,“ uvedl Michal Kubíček, manažer pro obchod a program společnosti Akord&Poklad.