Divadelní hvězdy zazáří pod hvězdami v AMFI Poruba

Karel Heřmánek v britské satiře Jistě, pane premiére! Foto: DK Akord & Poklad

Slavnosti AMFI fest pořádané na oslavu 50 let letního kina AMFI v Ostravě-Porubě završí na konci srpna divadelní komedie známých pražských divadel, při nichž zazáří pod širým porubským nebem hvězdy české divadelní scény. Divadlo Bez zábradlí přiveze britskou satiru Jistě, pane premiére! s Karlem Heřmánkem v hlavní roli (30. 8., 19.30, vstupné 390 Kč), s Divadlem Radka Brzobohatého pak budeme pátrat po vrahovi ve francouzské zábavné detektivce Parfém v podezření v čele s Janou Švandovou (31. 8., 19.30, vstupné 350 Kč). V případě špatného počasí se obě představení přesunou do Domu Kultury Akord v Zábřehu se začátkem v 20.30 hod. „Proto také na divadla prodáváme pouze omezený počet vstupenek, protože kapacita Akordu je třikrát menší než v AMFI. Takže jestli někdo uvidí, že už je na divadla vyprodáno a nebude zrovna pršet, ať nezoufá a přijde do AMFI, určitě se vejde,“ vysvětlil dramaturg ze společnosti Akord & Poklad Jan Ražnok.

Prázdninový program v amfiteátru uzavře v sobotu 1. září zábavné odpoledne s klaunem Hopsalínem s názvem Sbohem, prázdniny. Začne v 16 hodin, vstupné činí 20 Kč.

Letní kino AMFI v Ostravě-Porubě letos slaví 50 let a po delší odmlce po čas rekonstrukce DK Poklad se lidem ze společnosti Akord & Poklad podařilo na léto oživit alespoň tento areál. „Velmi nás potěšila hojná účast na filmových večerech v letním kině v Porubě, kdy celkem na tři filmy přišlo asi 1500 diváků, a doufáme, že si nenechají ujít ani divadelní představení s hereckými hvězdami pod hvězdami,“ uvedla jednatelka společnosti Akord & Poklad Darina Daňková.

Z novinářské povinnosti informujme, že ve středu 29. srpna zahraje v AMFI ostravský bard Jaromír Nohavica, který svou kariéru písničkáře začal v roce 1982 právě v Pokladu, jeho koncert je už ale beznadějně vyprodaný.