Jubileum republiky uctili i zástupci Vzdušných sil AČR

Primátor Tomáš Macura u památníku letců 1. československé smíšené letecké divize v parku Československých letců. Foto: MMO – Petr Havránek

Obzvlášť slavnostní ráz měl letošní 12. ročník tradiční akce Vzdušné síly Ostravě. Při setkání primátora Tomáše Macury s velitelem Vzdušných sil Armády České republiky, brigádním generálem Tomášem Hromkem, vrchním štábním praporčíkem Tomášem Chromcem, majorem Stanislavem Klockem a dalšími hosty v pátek 2. listopadu v reprezentačních prostorách Radnice města Ostravy se totiž hovořilo nejenom o nadstandardních vztazích města s českým letectvem, dalším úspěšném ročníku Dnů NATO a Vzdušných sil Armády ČR, ale také o 100. výročí vzniku samostatného Československa a ostravských oslavách této události.

V souladu s ustálenou tradicí se po setkání na radnici odebrali primátor a jeho hosté do parku Československých letců, kde spolu s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Lukášem Curylem a starostkou městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petrou Bernfeldovou položili věnce a kytice květů k Památníku letců 1. československé smíšené letecké divize. Vpodvečer se členové delegací zúčastnili koncertu Vojenského uměleckého souboru Ondráš v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu, jenž se opět již tradičně uskutečnil pod záštitou velitele Vzdušných sil Armády ČR a primátora města Ostravy.