Může zaujmout: rok 1968 očima slavných osobností

1968 očima 50 slavných osobností.

Rozdělené rodiny a zničené kariéry, vynucená poslušnost režimu a všemožné zákazy. Invaze vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna 1968, okupace Československa a následná normalizace zanechaly stopy snad na všech. Na těch, kteří museli opustit veřejný prostor, i na těch, kteří se snažili najít morální kompromis a prostě dál žít a pracovat.

50 let poté vzpomíná v knize novináře a spisovatele Petra Macka „1968 očima 50 slavných osobností“ na události roku 1968 a jeho následky 50 významných osobností své generace v nových exkluzivních rozhovorech a otevřených zpovědích. Kamila Moučková, Jiří Menzel, Jiřina Bohdalová, Marta Kubišová, Rudolf Hrušínský, Jan Pirk, Naďa Urbánková, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Petr Janda, Jan Saudek, Karel Vágner, Dominik Duka a další. Co jméno, to jiný osud a unikátní příběh.

Kniha vyšla v květnu tohoto roku a má 312 stran. Autor ji oficiálně představí ve čtvrtek 7. června v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu slavnostně pokřtí Eva Pilarová a Josef Zíma. Možná zaujme i vás.